W weekend pogoda nas zaskoczy. Czego możemy się spodziewać?

Do Polski nadciąga wyż Quiteria, który w najbliższych dniach będzie miał znaczący wpływ na pogodę w naszym kraju. Synoptycy przewidują, że w weekend przyniesie on pogodną aurę

Fot. Pixabay

Piątek przyniesie małe oraz umiarkowane zachmurzenie, jednak miejscami będzie słonecznie. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, bo około 19 stopni, natomiast na Dolnym Śląsku będzie najcieplej, a termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Słaby lub umiarkowany wiatr powieje z kierunków wschodnich, tylko na krańcach zachodnich okresami będzie silniejszy.

Słonecznie będzie w sobotę, kiedy to termometry pokażą od 21 stopni na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr wiejący ze wschodu, umiarkowany, na wschodzie okresami będzie dość silny i w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę. W niedzielę również będzie pogodnie, jedynie miejscami w południowych i wschodnich regionach będzie więcej chmur z lokalnymi opadami deszczu.

Po weekendzie pogodna aura będzie się utrzymywać. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 24 stopni na Podlasiu do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. W poniedziałek jednak na południowym wschodzie kraju pokażą się poranne mgły. We wtorek możemy natomiast spodziewać się zmiennego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu, a na wschodzie i w centrum zapowiadane są lokalne burze i porywistym wiatrem. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Z kolei najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie przewiduje się maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

Źródła: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]