Zmiany w kartach! Dwa banki już je wprowadziły

Jeżeli nie wymienialiście karty, niedługo czeka Was niespodzianka. Wszystko wskazuje na to, że inne banki pójdą w ślady największego banku w Polsce.

Fot. Shutterstock

Pierwsze zmiany na kartach wprowadził cztery lata temu Mastercard. Potem zrobił to Santander, który w 2020 roku wyprzedził inne banki i jako pierwsza instytucja tego typu wprowadziła modyfikacje.

PKO BP wprowadził te same zmiany we wszystkich kartach w 2022 roku. Jako, że to największy bank w Polsce, wygląda na to, że inne banki pójdą w jego ślady.

Ci, którzy mają nowy „plastikowy pieniądz” już zauważyli, że na karcie brakuje miejsca na podpis. Bank tłumaczy, ze wraz z wprowadzeniem i upowszechnieniem się transakcji zbliżeniowych, podpis stracił znaczenie. Z podpisem karty zawsze były problemy. Podpis z czasem się wycierał w miarę, jak karta była wyjmowana z portfela lub portmonetki celem dokonania transakcji. Bardziej skrupulatni sprzedawcy, głównie przy większych transakcjach, odmawiali przyjęcia ze względu na wytarty podpis. Problem ten rzeczywiście wyeliminowały transakcje zbliżeniowe i niechciana funkcjonalność odchodzi na dobre do lamusa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]