Dziś w całej Polsce zawyją syreny i rozbłysną światła

Żukowo, mała miejscowość na Pomorzu, stała się centrum uwagi całej Polski po tragicznym wypadku, do którego doszło w piątek 15 września 2023 roku. Samochód Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Żukowa, zmierzając do innego tragicznego zdarzenia w Małkowie, miał kolizję z tirem. W wyniku tego wypadku zginęli druhna Karolina Dargacz oraz druh Łukasz Dargacz. Trzech innych druhów odniosło obrażenia, z czego dwóch zostało przewiezionych do szpitala.

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś, tego samego dnia, o godzinie 18:00, w geście solidarności i żałoby, wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej (PSP) oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Polsce włączą sygnały świetlno-dźwiękowe. To symboliczne działanie będzie połączone z minutą ciszy na cześć zmarłych druhów.

„Cześć Ich pamięci!” – to słowa, które pojawiły się na oficjalnym profilu Komendy Głównej PSP. Post ten jest wyrazem głębokiego współczucia i solidarności ze strażakami z Żukowa oraz ich rodzinami.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu OSP próbując ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira, co doprowadziło do tragicznego w skutkach wypadku. Informacje te potwierdziła kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Komendant Główny PSP, gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, już wcześniej w imieniu całej społeczności strażackiej, wyraził głębokie współczucie rodzinie i bliskim zmarłych druhów oraz wsparcie dla poszkodowanych.

Polska społeczność strażacka jest mocno zjednoczona w tym trudnym czasie. Śmierć druhów z Żukowa przypomina o codziennych wyzwaniach i ryzyku, z jakim strażacy zmierzają się w trakcie pełnienia swojej służby. Wszyscy polegli i poszkodowani w tej tragedii pozostaną w naszych sercach i pamięci na zawsze.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]