Strażacy jechali na ratunek. Zginęli na miejscu tragicznego wypadku

W Żukowie, na Pomorzu, doszło do tragicznego wypadku. W piątek 15 września 2023 roku, około godziny 3:40, samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z Żukowa miał wypadek podczas dojazdu do innego śmiertelnego zdarzenia w Małkowie.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa spieszyli na pomoc, gdy doszło do kolizji. Kierowca pojazdu OSP, najprawdopodobniej próbując ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Na skutek tego pojazd OSP przewrócił się na bok. Informacje te potwierdziła w rozmowie z Radiem Gdańsk kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Z niezwykłym żalem musimy poinformować o śmierci druhny Karoliny Dargacz oraz druha Łukasza Dargacz z OSP Żukowo (powiat kartuski w województwie pomorskim). Trzech kolejnych druhów odniosło obrażenia w wyniku wypadku, a dwoje z nich zostało przetransportowanych do szpitala w stanie poważnym.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, w imieniu całej społeczności strażackiej, wyraził głębokie współczucie rodzinie i bliskim zmarłych druhów. Także skierował słowa wsparcia dla poszkodowanych strażaków z OSP Żukowo.

Zdarzenie to wstrząsnęło mieszkańcami regionu oraz całym środowiskiem strażackim w Polsce. Śledztwo w sprawie dokładnych przyczyn wypadku jest nadal prowadzone przez policję.

W takim trudnym czasie wspieramy się nawzajem, wyrażając solidarność i pamięć o tych, którzy poświęcili się, pomagając innym w najtrudniejszych momentach. Wszyscy zmarli i poszkodowani w tej tragedii pozostaną w naszych sercach i pamięci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]