Nie żyje Krzysztof Jakubowski. Był prezesem i współzałożycielem znanej firmy

Krzysztof Jakubowski nie żyje. Prezes i współtwórca spółki Esotiq & Henderson S.A. miał 52 lata. Do firmy należą trzy marki ekskluzywnej bielizny i kosmetyków.

Fot. Krakow w Pigułce

„Esotiq & Henderson S.A. z głębokim żalem informuje, że w dniu dzisiejszym zmarł Prezes Zarządu i współtwórca Spółki – pan Krzysztof Jakubowski” – czytamy na stronie spółki.

Jak podaje parkiet.com, Krzytof Jakubowski zaczynał, jako przedstawiciel handlowy u regionalnego dystrybutora amerykańskiego koncernu Procter & Gamble w 1994 roku. Później podejmował pracę jeszcze w Pepsico i Lisner.

Historia firmy sięga 1998, kiedy wprowadzono na rynek markę bielizny męskiej Henderson. W 2006 rozpoczęto sprzedaż bielizny damskiej Esotiq. Spółka Esotiq & Henderson powstała w 2010 po wydzieleniu marki z grupy LPP. Rok później firma nawiązała współpracę z modelką Joanną Krupą, która została twarzą marki Esotiq. W efekcie współpracy z projektantką mody Ewą Minge w 2012 powstała spółka Eva Minge Design, w której Esotiq & Henderson posiada 50% udziałów.

Od 2011 spółka notowana była rynku NewConnect w Warszawie. W 2015 spółkę przeniesiono na parkiet główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W tym samym roku otwarto pierwszy salon Esotiq w Niemczech.

Esotiq & Henderson prowadzi sprzedaż w kraju oraz na eksport. Posiada sieć salonów w Polsce (własnych i działających na zasadzie franczyzy – w 2016 było ich łącznie 253), a także salony m.in. w Niemczech, na Ukrainie i Białorusi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]