„Ponad miliard złotych do rozdania” – Prawo i Sprawiedliwość ogłasza nowy program

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa ogłosiła nowy program rządowy pod nazwą „Ciepłe Mieszkanie”. Program, zasilany środkami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), przeznaczy 1,75 miliarda złotych na dofinansowanie różnych działań związanych z modernizacją i efektywnością energetyczną mieszkań. Jest to kolejny krok w kierunku poprawy jakości powietrza w Polsce.

Fot. Kraków w Pigułce

Kto może skorzystać?

Z programu będą mogli skorzystać mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej. Celem jest wsparcie działań, które mają na celu zredukowanie emisji CO2 i innych zanieczyszczeń, a tym samym poprawę jakości powietrza.

Zakres projektu

Dofinansowanie obejmie szereg działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Do głównych elementów programu należą:

  1. Wymiana pieców: Osoby korzystające z przestarzałych, wysokoemisyjnych pieców będą mogły je wymienić na nowoczesne kotły gazowe, kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne lub pompy ciepła.
  2. Podłączenie do zbiorczego źródła ciepła: Program umożliwi mieszkańcom podłączenie do efektywnych zbiorczych źródeł ciepła w budynkach lub do sieci ciepłowniczej.
  3. Modernizacja okien i drzwi: Dofinansowanie będzie również dostępne dla osób, które chcą wymienić okna i drzwi na bardziej energooszczędne modele.
  4. Instalacje CO i c.w.u.: Program uwzględnia również modernizację instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Finansowanie i Logistyka

Ogólna pula środków wynosi 1,75 miliarda złotych. Szczegóły dotyczące procedury aplikowania o dofinansowanie oraz warunki uczestnictwa w programie będą ogłoszone w najbliższym czasie. Wartość dofinansowania i kryteria wyboru projektów zostaną przedstawione w oficjalnych komunikatach.

Program „Ciepłe Mieszkanie” jest kolejnym działaniem partii PiS na rzecz poprawy jakości powietrza i efektywności energetycznej w Polsce. Poprzez modernizację i unowocześnienie systemów ogrzewania w budynkach wielorodzinnych, program ma na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji i zwiększenie komfortu mieszkańców. Ostatecznym celem jest tworzenie bardziej zrównoważonej i ekologicznej przyszłości dla wszystkich Polaków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]