Maciej Stuhr zastraszany i wyzywany. Żony aktora pokazała przerażające wiadomości

Nie można przecenić wpływu sztuki na społeczeństwo i jego wartości. Jednak kiedy dzieło filmowe staje się przedmiotem ostrej krytyki i ataków, nie tylko w kontekście jego wartości artystycznych, ale również osobistego życia i bezpieczeństwa tych, którzy przyczynili się do jego powstania, musimy zadać sobie pytanie: czy przekroczyliśmy granicę?

Autorstwa Fryta 73 – Maciej Stuhr 2, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=122491419

Film Agnieszki Holland „Zielona granica” od początku swojego istnienia był otoczony kontrowersjami. Niemniej jednak, niewielu przewidywało, że sprowokuje on aż tak gwałtowne reakcje. Od kilku tygodni świadkujemy nagonce, w której politycy partii rządzącej atakują zarówno reżyserkę, jak i jej dzieło, oskarżając ją o „antypolskość” i „nienawiść do własnej ojczyzny”.

Najbardziej poruszające są jednak osobiste ataki na aktora Macieja Stuhra, który od wielu dni jest wulgarnie wyzywany i zastraszany. Jego żona, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, postanowiła odpowiedzieć na te ataki, publikując na Instagramie fragmenty otrzymanych wiadomości pełnych groźby i nienawiści.

Te wiadomości są nie tylko oburzające, ale także stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa rodziny Stuhrów. Ostrzeżenia takie jak „Kiedy ta ka i zakała Polski ma zamiar wy**alać? Jakby co, to z chłopakami możemy mu pomóc się „szybciej” spakować (…). Nikt wam porządnie nie wp****olił, a przydałoby się” pokazują, że sytuacja jest poważna i wymaga natychmiastowego działania ze strony organów ścigania.

Nie można dopuścić, aby sztuka była pretekstem do propagowania nienawiści i przemocy. Musimy zdać sobie sprawę, że niezależnie od naszych politycznych czy kulturowych przekonań, nie ma miejsca dla takiego zachowania w cywilizowanym społeczeństwie.

Ostatecznie, niezależnie od indywidualnych opinii na temat filmu, wszyscy musimy stać w obronie wolności słowa i wyrażania swojego zdania, a także przeciwstawiać się wszelkim formom nienawiści i przemocy. Tylko w ten sposób możemy budować zdrowe, zjednoczone i prosperujące społeczeństwo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]