Nowe prawo wchodzi w życie. Miesiąc energii elektrycznej za darmo. Musisz włączyć tę opcję

19 września 2023 r. weszło w życie Rozporządzenie ministra klimatu i środowiska z dnia 9 września 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Przewiduje ono obniżenie należności gospodarstw domowych za energię elektryczną w 2023 roku przez sprzedawców energii objętych rozporządzeniem.

Fot. Shutterstock

Wszyscy uzyskają upust pod jednym ze wskazanych warunków. Na szczęście każdy może je spełnić.

Wystarczy włączyć rachunek elektroniczny. Włączona e-faktura pozwoli Ci skorzystać z obniżenia należności za energię w 2023 roku o 125,34 zł. Większość operatorów zastosuje zniżkę automatycznie, jeśli spełniasz przynajmniej jeden z opisanych niżej warunków.

Jak skorzystać z obniżenia

Upewnij się, że spełniasz przynajmniej jeden z poniższych warunków:

1. Korzystasz z e-faktury.
2. Zweryfikujesz i potwierdzisz poprawność swoich danych.
3. Masz aktywną zgodę na kontakt drogą elektroniczną lub zgodę na otrzymywanie informacji dotyczących produktów i usług, które świadczymy.
4. Masz złożone oświadczenie odbiorcy uprawnionego – dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, osób z niepełnosprawnościami lub rolników.
5. Masz przynajmniej 5% mniejsze zużycie w okresie co najmniej trzech następujących po sobie miesięcy między styczniem a wrześniem 2023 roku, w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku.
6. Jesteś prosumentem energii odnawialnej.

Jeżeli spełniasz przynajmniej jeden z powyższych warunków, zniżka zostanie automatycznie zastosowana. To tak, jakbyś miał jeden miesiąc energii elektrycznej za darmo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]