Uważajcie! Kobieta dała wiarę w informację o wypadku swojej rodziny i straciła 120 tysięcy złotych.

Złodzieje stale wprowadzają nowe sposoby, by wyłudzić pieniądze od niewinnych ludzi. Są coraz bardziej kreatywni, dlatego zawsze warto podwójnie sprawdzić informacje przekazywane nam przez nieznajome osoby, zwłaszcza jeśli dotyczą naszych oszczędności.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci czy prokuratorzy nigdy nie będą domagać się od nas pieniędzy telefonicznie.

Niedawno kobieta z powiatu wschowskiego padła ofiarą oszustwa „na policjanta”. Oszuści skontaktowali się z nią z informacją o rzekomym wypadku drogowym, w którym uczestniczyły jej dzieci.

W rezultacie, uwierzyła im i straciła ponad 120 tysięcy złotych. W sytuacji wątpliwości czy podejrzeń oszustwa, należy natychmiast skontaktować się z Policją.

Warto rozmawiać o takich zagrożeniach z rodziną, zwłaszcza z osobami starszymi, które są często głównym celem oszustów. Informujmy naszych bliskich o potencjalnych próbach oszustwa i uczulajmy ich na ryzyko kontaktu z fałszywymi przedstawicielami służb czy banków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]