Nieoficjalnie: Niemcy wprowadzą kontrole na granicach z Polską

Nieoficjalnie: Niemiecka minister ds. spraw wewnętrznych, Nancy Faeser, zamierza wprowadzić tymczasowe kontrole na granicach z Polską i Czechami w reakcji na zwiększającą się liczbę wniosków azylowych. Niemiecki urzędnik potwierdził te informacje dla POLITICO.

W najbliższą środę Faeser planuje wprowadzenie „czasowych kontroli na pewnych punktach granicznych”. Dokładny plan tych działań nie jest jeszcze znany, ale potwierdzono, że zostaną one wdrożone „w nadchodzących dniach”.

To działanie jest postrzegane jako odpowiedź na rosnącą liczbę migrantów i uchodźców przybywających do Niemiec. Ostatnie miesiące pokazały znaczący wzrost liczby osób starających się o azyl, co stanowi wyzwanie dla niemieckiego systemu azylowego i mieszkańców obszarów przygranicznych.

Celem tych kontroli jest nie tylko ograniczenie napływu migrantów, ale też umożliwienie władzom lepszego nadzoru nad sytuacją na granicy. Chociaż Niemcy, tak jak inne państwa UE, muszą przestrzegać zasad Porozumienia z Schengen umożliwiającego swobodne przemieszczanie się, w określonych sytuacjach mają one prawo do wprowadzenia tymczasowych kontroli.

Opinie na temat decyzji Faeser są podzielone. Dla jednych to konieczny krok w obliczu problemów migracyjnych, inni natomiast obawiają się naruszenia praw obywatelskich i zasad Porozumienia z Schengen.

W najbliższym czasie spodziewane są szczegółowe informacje dotyczące tej decyzji oraz reakcje zarówno lokalne, jak i na arenie międzynarodowej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]