Nadchodzi zmiana pogody. Czy to już koniec letniej aury?

W kolejny dniach w Polsce pogoda ma ulec znacznej zmianie. Nadciągają do nas ochłodzenie oraz przelotne opady deszczu

Fot. Pixabay

Jak podaje TVN Meteo, jutro w godzinach porannych miejscami możemy spodziewać się mgły, jednak ustąpią one w ciągu dnia i znowu będzie mogli nacieszyć się słońcem. Temperatura będzie oscylować między 23 stopniami Celsjusza na Warmii, a 27 stopniami C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Przelotne opady zapowiadane są w piątek na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, jednak w dalszym ciągu będzie słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie od 22 stopni na Nizinie Szczecińskiej do 26 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie, Lubelszczyźnie i w Małopolsce.

W sobotę natomiast jedynie na Pomorzu będzie pogodnie, w reszcie regionów kraju przewidywany jest deszcz. Również nastąpi znaczne ochłodzenia. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Z kolei w niedzielę spodziewać się możemy małego oraz umiarkowanego zachmurzenia, a temperatura oscylować będzie między 16 stopniami na Suwalszczyźnie, a 19 stopniami Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Początek przyszłego tygodnia niestety zapowiada się pochmurno. Mieszkańcy Pomorza mogą również spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Źródło: TVN Meteo
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]