Otrzymałeś taką wiadomość? Nie daj się nabrać na to oszustwo!

Oszuści losowo rozsyłają wiadomości do Polaków z jednego numeru. W treści informują o poszukiwaniu pracowników i kuszą dużym wynagrodzeniem

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

„Witam, pilnie potrzebni nowi pracownicy, stawka godzinowa 160 PLN lub lepsza. Praca jest elastyczna.” – tak brzmi treść SMS-ów wysyłanych do losowych odbiorców przez cyberprzestępców z numeru +48507629418. Pod taką informacją zawarty jest kontakt przez WhatsApp.

Jak podaje portal dobreprogramy.pl, powołując się na serwis nieznanynumer.pl, takie wiadomości trafiają również do osób, które nie są na etapie poszukiwania pracy. Jeżeli jednak odbiorca uwierzy w szansę zdobycia zaskakująco dobrze płatnej pracy, może stać się ofiarą próby wyłudzenia pieniędzy lub danych osobowych.

Schemat oszustwa nie jest czymś nowym, jednak numery, z których rozsyłane są takie wiadomości często się zmieniają. W sieci można trafić na zgłoszenia analogicznego oszustwa związanego z numerem 506581586. Ten również był wykorzystywany w tym miesiącu do rozsyłania podobnej „oferty” pracy. W sytuacji otrzymania takiego SMS’a najlepiej go zignorować i od razu usunąć. Pod żadnym wypadkiem nie należy kontaktować się z oszustem, gdyż może prowadzić to jedynie do strat, przede wszystkim finansowych.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]