Znęcali się nad 13-latkiem. Bili i upokarzali. Kazali mu klęczeć i powtarzać słowa. Wszystko nagrywali

Kilka dni temu w Wieliczce ojciec 13-letniego chłopca zgłosił na policję, że grupa nastolatków napadła na jego syna, zmuszając go do klęknięcia i wypowiadania pewnych słów, a cały incydent został zarejestrowany na video.

Fot. Policja

Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zidentyfikowanie i przedstawienie zarzutów nieletnim zaangażowanym w zajście. Sprawa trafi teraz do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

26 września do wielickiej komendy policji zgłosił się ojciec 13-latka, informując o agresywnym zachowaniu grupy młodych ludzi wobec jego syna. Incydent, który został zarejestrowany na wideo, miał miejsce kilka tygodni wcześniej.

Na podstawie dostarczonego materiału wideo, śledczy z Wieliczki szybko zidentyfikowali i przedstawili zarzuty czterem nieletnim: dwóm 13-latków z Wieliczki, 15-latkowi oraz 13-letniej dziewczynie z Krakowa. Teraz decyzja w ich sprawie leży w rękach sądu.

Wieliccy funkcjonariusze regularnie prowadzą spotkania edukacyjne z młodzieżą z powiatu, omawiając zagrożenia oraz odpowiedzialność prawną nieletnich. W najbliższych dniach planowane są kolejne takie wykłady, podczas których poruszane będą tematy związane z odpowiedzialnością za czyny takie jak ten opisany incydent oraz inne zagrożenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]