PKO BP zaskakuje! Klienci nie mogą uwierzyć

Od 1 czerwca klienci PKO Banku Polskiego muszą przygotować się na szereg zmian. Bank dąży do uproszczenia regulaminów oraz dostosowania opłat i prowizji. Wycofano różnorodne wersje Kont za Zero na rzecz jednego, wszechstronnego konta.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak informuje portal Interia.pl, bank dokonał również modyfikacji ofert dla młodszych klientów. Od teraz dostępne jest jedynie Konto dla Młodych, co skutkuje wycofaniem PKO Konto Pierwsze.

Chociaż PKO Bank Polski przystępuje do standaryzacji opłat, to korzystanie z bankomatów, zarówno do wpłat jak i wypłat, pozostaje bezpłatne. Jeśli chodzi o „Przejrzystą Kartę Kredytową”, aby unikać miesięcznych opłat, użytkownicy muszą dokonywać transakcji na sumę minimum 600 zł.

Interia zwraca uwagę, że bank stawia na cyfryzację. W placówkach pojawia się więcej urządzeń samoobsługowych, a bankowość online zyskuje na znaczeniu – 90% klientów PKO korzysta już z usług internetowych.

Nie tylko PKO BP podnosi opłaty. Podobne kroki podjęły BOŚ Bank, BNP Paribas czy niedawno Credit Agricole. Powody są różne. Inwestycje w technologię, pokrywanie kosztów operacyjnych czy przestrzeganie regulacji prawnych to tylko niektóre z nich. W dodatku banki muszą przygotowywać się na potencjalne kryzysy, takie jak ostatnie zawirowania związane z kredytami frankowymi. Wszystko to może wpływać na decyzje o podnoszeniu opłat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]