Aplikacja z ogromnym zasięgiem pod lupą: Odkryto w niej elementy szpiegowskie

Niedawno społeczność miłośników zakupów w sieci doznała szoku. Okazało się, że Pinduoduo, jedna z bardziej znanych aplikacji e-commerce, miała w sobie ukryte oprogramowanie szpiegujące, mimo wcześniejszych zapewnień o bezpieczeństwie.

Fot. Pixabay

Chińska platforma zakupowa, Pinduoduo, znalazła się w centrum uwagi, gdy odkryto, że zawiera szkodliwe oprogramowanie, które miało dostęp do historii rozmów i kontaktów użytkowników. Sprawa wyszła na jaw, gdy Google zdecydowało się usunąć możliwość pobierania tej aplikacji, która została pobrała przez ponad 800 milionów osób.

Dążąc do ochrony swoich klientów, Google szybko postanowił wycofać Pinduoduo z Google Play. Użytkownicy, którzy mieli tę aplikację zainstalowaną, zostali poinformowani o ryzyku i zalecono im jej usunięcie.

Dzięki systemowi Play Protect udało się nam wykryć niepożądane oprogramowanie w Pinduoduo. Naszym głównym celem jest bezpieczeństwo naszych klientów – skomentował Ed Fernandez, przedstawiciel Google. Dodatkowo wyszło na jaw, że aplikacja mogła wpływać na ustawienia reklam i powiadomień innych programów.

Nie wszyscy mogą znać termin „malware”. To szkodliwe oprogramowanie stworzone do naruszania bezpieczeństwa, szpiegowania, kradzieży danych czy uszkadzania systemów. Przyjmuje wiele form – od wirusów, przez trojany, do ransomware czy keyloggerów.

Pozostawienie malware bez zauważenia może prowadzić do katastrofalnych skutków, takich jak straty finansowe, naruszenie prywatności lub zakłócenie działania urządzenia. Dlatego tak ważne jest, aby chronić się przed cyberatakami – korzystając z najnowszego oprogramowania antywirusowego, regularnie aktualizując system i zachowując ostrożność online.

Dla wielu osób odkrycie złośliwego oprogramowania w renomowanej aplikacji e-commerce stanowi poważne ostrzeżenie. W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]