Brutalny atak maczetą pod Krakowem. Stan poszkodowanego krytyczny. „Rany cięte głowy, twarzoczaszki, tułowia i nóg”

W Skawinie doszło do brutalnego ataku. Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 29 lat zaatakowało 32-latka maczetą. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala w stanie przytomnym, ale jego stan zdrowia określany jest obecnie jako krytyczny.

Fot. Shutterstock

Atak miał miejsce w sobotę, tuż przed godziną 22 przy ul. Kraszewskiego. Według informacji uzyskanych przez RMF FM, 32-latek odniósł rany cięte głowy, twarzoczaszki, tułowia i nóg. Po zaatakowaniu mężczyzny, sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia, pozostawiając rannego na miejscu.

Ofiara przeszła operację i pozostaje pod ścisłą opieką lekarzy.

Policja zatrzymała dwie osoby

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze policji. Śledztwo przyniosło szybkie efekty – dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych jako główni podejrzani o atak. Jak podaje policja, jeden z zatrzymanych, 29-latek, był w chwili zatrzymania pijany. Blisko miejsca ataku znaleziono też narzędzie, którym prawdopodobnie dokonano ataku – maczetę. Została ona zabezpieczona na potrzeby śledztwa. Warto dodać, że rejon ul. Kraszewskiego jest monitorowany. Dzięki temu, możliwe jest, że policja będzie dysponować nagraniami z kamer monitoringu, które mogą być kluczowe dla śledztwa.

Nie wiadomo jeszcze, co było motywem ataku. Śledczy analizują dowody i przesłuchują świadków, by wyjaśnić okoliczności tego przerażającego zdarzenia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]