Czy wiesz, że przewoźnicy mogą Cię nagrywać w aucie? Oto szczegóły

Korzystając z aplikacji do zamawiania przejazdów, nie zdajesz sobie sprawy, że twoja rozmowa w pojeździe jest rejestrowana.

Fot. Pixabay

Bolt wprowadził nową funkcję, która umożliwia rejestrację dźwięku podczas przejazdu. Polska jest jednym z pierwszych krajów, w którym ta opcja zostanie uruchomiona.

Od 28 sierpnia

Pierwsze testy funkcji odbyły się w miastach takich jak Kraków, Olsztyn i Opole. Chociaż rejestrowany jest jedynie dźwięk (nagranie wideo wymagałoby dodatkowych zgód), celem jest zwiększenie bezpieczeństwa zarówno dla pasażerów, jak i kierowców.

Ciekawostką jest, że zarówno pasażer, jak i kierowca mogą uruchomić nagrywanie, nie informując o tym drugiej osoby. Bolt zapewnia jednak, że wszystkie nagrania będą szyfrowane i chronione, a po 24 godzinach zostaną usunięte. W sytuacjach kryzysowych nagranie będzie dostępne dla odpowiednich służb. Jak informuje Bolt na swojej stronie, głównym celem wprowadzenia tej funkcji jest promowanie bezpiecznych przejazdów i współpraca z lokalnymi organami ścigania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]