Uwaga klienci PKO BP: Zachowaj czujność, by nie stracić pełnego dostępu do konta

PKO BP, jeden z czołowych banków w Polsce, informuje swoich klientów o potencjalnym ograniczeniu dostępu do kont przez aplikację IKO i serwis iPKO. Ostrzeżenie ma na celu poprawę bezpieczeństwa i dotyczy określonej sytuacji.

Fot. Kraków w Pigułce

W skrócie:

  1. Aktualność dokumentów tożsamości jest kluczowa

PKO BP w swoim komunikacie podkreśla, że osoby z przeterminowanym dokumentem tożsamości mogą mieć ograniczony dostęp do usług. Klienci mogą albo podać inny ważny numer dokumentu, albo wymienić przeterminowany – zarówno online, telefonicznie, jak i w oddziale.

  1. 30 dni na aktualizację, potem ograniczenie dostępu

Jeśli w ciągu 30 dni klient nie zaktualizuje danych, dostęp do konta będzie częściowo zablokowany. Będzie to oznaczać brak możliwości zlecania przelewów czy zawierania umów online.

  1. Ważność numeru telefonu

Bank podkreśla, że jeśli klient nie ma aktualnego numeru telefonu, może nie zostać poinformowany o ważnych sprawach, takich jak podejrzana transakcja.

Co robić?

Osoby korzystające z usług PKO BP powinny sprawdzić ważność swoich dokumentów i jeśli trzeba – zaktualizować je. Można to zrobić online, telefonicznie lub osobiście. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa klientów w obliczu rosnącej liczby zagrożeń cybernetycznych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]