GIS ostrzega przed tym produktem! Narażone mogą być osoby uczulone

W dniu dzisiejszym Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, które dotyczy białka soi w surowym wędzonym boczku. Na etykiecie produktu nie ma odpowiedniej informacji, zatem osoby uczulone na to białko narażone są na reakcję alergiczną

Fot. Kraków w Pigułce

Na oficjalnej stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego regularnie publikowane są ostrzeżenia dotyczące żywności, które mają na celu szybkie informowanie konsumentów przed zagrożeniem. W dniu dzisiejszym wydane zostało takie ostrzeżenie dotyczące produktu Boczek surowy wędzony Sokołów 100 g o numerze partii: 32471S i dacie minimalnej trwałości 02/10/2023. Producentem jest Sokołów S.A., Al. 550-lecia 1, 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 14290201 WE.

W nim bowiem, po zbadaniu przez Państwową Inspekcję Sanitarną, stwierdzono obecność białka soi, jednak na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji na ten temat. U osób uczulonych na białko soi, po spożyciu tego produktu, może dojść do rekacji alergicznej.

Producent wyjaśnił, że do tego produktu soja nie jest dodawana, a wykrycie jej obecności jest najprawdopodobniej związane z zakażeniem krzyżowym, po niedokładnym umyciu maszyn i urządzeń. Jak poinformował inspektorat, w ramach działań korygujących przeprowadzone zostaną dodatkowe badania produktu oraz wymazy w kierunku obecności soi z urządzeń w linii produkcji boczku surowego. Organy urzędowej kontroli żywności prowadzą postępowanie wyjaśniające. Dodatkowo podjęto działania mające w celu wycofanie produktu z rynku.

Źródło: dlahandlu.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]