Małe wakacje w październiku? Jak najbardziej! Wystarczy zrobić jedną rzecz

W tym roku październik jest wyjątkowo sprzyjający, jeżeli chodzi o długi weekend. Wynika to z faktu, że ważne święto wypada w środku tygodnia

Fot. Pixabay

W 2023 roku pracownicy mogą liczyć jeszcze na kilka długich weekendów, przy jednoczesnym braku strat w dniach urlopowych. Najbliższy przypada 1 listopada, na Wszystkich Świętych. W tym roku obchodzić je będziemy w środę, co oznacza, że po złożeniu wniosku urlopowego na dwa dni, będzie można się cieszyć małymi wakacjami w środku jesieni.

Istnieją co najmniej trzy możliwości. Po pierwsze, można wziąć wolne w poniedziałek 30 października i we wtorek 31, wtedy długi weekend będzie trwał aż 5 dni. Tyle samo dni wolnych zyskamy w sytuacji wzięcia urlopu drugiego oraz trzeciego listopada. Natomiast osoby, które mają jeszcze dużo zaległych dni wolnych do wykorzystania, mogą cieszyć się tygodniowym urlopem (od 28.10 do 5.11).

Warto też zauważyć, że nie tylko w październiku będzie można odpocząć trochę dłużej. W tym roku Święto Niepodległości 11 listopada wypada w sobotę i na pierwszy rzut oka jest to nieprzychylna wiadomość. Jednak, ja zauważa portal Interia.pl, za święto przypadające w sobotę pracownikowi przysługuje prawo odebrania wolnego w innym dniu roboczym. W takim wypadku można odebrać wolny dzień w tym samym miesiącu, na przykład dzień wcześniej. Jednak pracodawca może zadecydować inaczej i wyznaczyć pracownikowi inny termin wolnego dnia.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]