Kolejne środki z ZUS dla Polaków: Ustalono dokładny termin i kwoty!

Rok 2023 przyniósł emerytom i rencistom dodatkowe wsparcie w postaci 14. emerytury, którą w wrześniu wypłacił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Łączna suma wypłaconych środków osiągnęła blisko 17,5 mld zł, co dla wielu osób stanowiło ważne wsparcie w codziennym budżecie.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Proces wypłat odbył się bez zakłóceń, zgodnie z przyjętym harmonogramem, dzięki czemu świadczeniobiorcy otrzymali dodatkowe pieniądze terminowo. Z informacji ZUS wynika, że aż 80% emerytów i rencistów otrzymało swoje świadczenie bezpośrednio na konto bankowe.

  1. emerytura, której wysokość wynosiła 2650 zł brutto (co przekłada się na około 2200 zł netto), była przeznaczona dla osób pobierających regularne świadczenia nieprzekraczające 2900 zł brutto.

Mimo dodatkowego wsparcia, wiele osób zastanawiało się, czy w 2023 roku zostanie przyznana także 15. emerytura. Na to pytanie odpowiedź dostarczył wiceminister rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed, który w wywiadzie dla „Super Ekspresu” wykluczył taką możliwość.

Podkreślił jednocześnie, że pewnym zamiennikiem dodatkowego świadczenia jest podniesienie kwoty wolnej od podatku, co pozwala emerytom na zachowanie większej części regularnych świadczeń.

Jednak to, co niezwykle cieszy, to wiadomość przekazana przez portal businessinsider.pl o planowanym terminie wypłaty 13. emerytury w kwietniu 2024 roku. Choć w tym roku emeryci nie mogą liczyć na 15. emeryturę, to już na wiosnę przyszłego roku otrzymają kolejne dodatkowe świadczenie.

Kwestia dodatkowych emerytur z pewnością będzie nadal budzić wiele emocji wśród beneficjentów. Jest to ważny element polityki społecznej kraju, a każda decyzja w tej materii ma bezpośredni wpływ na życie wielu Polaków. Warto więc śledzić kolejne zapowiedzi oraz zmiany, które mogą pojawić się w tej kwestii w najbliższym czasie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]