Nagrania w samochodzie: Zaskakująca aktualizacja w popularnej aplikacji przewoźników

Rezerwując przejazd za pośrednictwem znanej aplikacji i wsiadając do pojazdu, być może nie zdajesz sobie sprawy, że twoje rozmowy są rejestrowane.

Fot. Shutterstock

Bolt wprowadza nową funkcję – nagrywanie dźwięku w trakcie przejazdu. Polska jest jednym z pierwszych krajów, gdzie ten nowy dodatek zostanie zastosowany.

Rozpoczynając od 28 sierpnia

Testowe wdrożenie funkcji zostało zapoczątkowane w niektórych polskich miastach, takich jak Kraków, Olsztyn i Opole. Zarejestrowany zostanie jedynie dźwięk, gdyż rejestrowanie obrazu wymagałoby dodatkowych zezwoleń. To działanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pasażerów, jak i kierowców.

Interesujące jest, że zarówno pasażer, jak i kierowca mają możliwość inicjowania nagrywania, nie informując o tym drugiej strony. Bolt zapewnia, że każde nagranie jest chronione i zabezpieczone, a po 24 godzinach zostanie usunięte. W przypadku zaistnienia sytuacji zagrożenia, nagranie może zostać udostępnione odpowiednim służbom. Na stronie Bolt możemy przeczytać: „Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo. Dlatego z radością wprowadzamy nową funkcję, która zostanie dodana 28.08.2023 w wybranych miastach. Nowa opcja pozwoli na rejestrowanie dźwięku w trakcie podróży, co ma na celu prewencję przed nieodpowiednimi zachowaniami oraz współpracę z organami ścigania w razie potrzeby. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie zostaną poinformowani o tej nowości. Aby z niej skorzystać, konieczne jest posiadanie aktualnej wersji aplikacji. Początkowo dostępna będzie w wybranych polskich miastach, ale pracujemy nad jej dostępnością na terenie całego kraju.”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]