Uwaga emeryci! W tym miesiącu spore zmiany dotyczące świadczenia

Pod względem wypłacania emerytur, tegoroczny październik jest wyjątkowy z kilku powodów. Niektórzy otrzymają pieniądze w innych terminach niż zazwyczaj

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Wraz z początkiem miesiąca rozpoczęły się wypłaty świadczeń przez ZUS. Jednak, jak zauważa „Fakt”, w październiku emeryci otrzymają dużo niższe kwoty niż w zeszłym miesiącu. Powodem jest fakt, że we wrześniu do emerytur i rent około 8 milionów osób doliczono tzw. czternastki. Taki dodatek do świadczenia już w tym roku nie będzie wypłacany, a do marca 2024 roku seniorom będą wypłacane tylko podstawowe emerytury.

Nie jest to jednak jedyna zmiana, bowiem w tym miesiącu inne niż zazwyczaj będą terminy przelewów i przekazów ze świadczeniami. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenia w siedmiu terminach: 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia miesiąca. W sytuacji, gdy termin wypłaty przypada w weekend lub w święto, ZUS przekazuje pieniądze wcześniej.

Pierwszy dzień października wypadł w niedzielę, co oznacza, że emerytom, którzy pierwszego dnia miesiąca otrzymują emerytury, wypłacone zostały pieniądze 29 września (najbliższy, wcześniejszy dzień roboczy). Również 15 października wypada w niedzielę, zatem seniorzy mogą spodziewać się wypłaty świadczenia w piątek, 13 października. W pozostałe dni tego miesiąca wypłaty odbędą się bez zmian.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]