Chcesz sprawdzić swoje punkty karne? CSIRT KNF ostrzega przed tą fałszywą stroną!

Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod rządowy serwis, a na potencjalne ofiary wybrali sobie nieświadomych kierowców, którzy chcą zweryfikować ilość posiadanych punktów karnych

Fot. Pixabay

Na oficjalnym serwisie gov.pl kierowcy mają możliwość sprawdzenia ile posiadają na swoim koncie punktów karnych, jednak i to postanowili wykorzystać cyberprzestępcy. Spreparowali oni rządową stronę, a na fałszywej wersji serwisu z domeną poland-gov[.]com podejmują próby wyłudzenia od potencjalnych ofiar dane kart płatniczych.

Osoby, które w porę nie zorientują się, że trafili na fałszywą stronę, będą proszeni wpierw o podanie numeru rejestracyjnego samochodu lub konkretnego mandatu. Następnie zostaną oni przekierowani na spreparowaną stronę, gdzie pojawia się formularz płatności. Wprowadzenie danych ma rzekomo umożliwić odczytanie informacji o posiadanych punktach karnych. Oczywiście jest to ewidentna nieprawda.

Jak wyjaśnia portal dobreprogramy.pl, czasami w przypadku tego typu metodach oszustw, przestępcy działają powoli, a pierwsze kwoty zaczną znikać z konta ofiary dopiero za jakiś czas. Mogą też być one niewielkie aby nie wzbudzić podejrzeń.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]