Facebook i Instagram bez reklam, niestety nie za darmo. Ile będą kosztować?

Jak informuje Wall Street Journal, mieszkańcy UE będą mieli możliwość odpłatnego wyłączenia spersonalizowanych reklam na popularnych platformach. Ile zapłacimy za taką dogodność?

fot. Pixabay

W ostatnim czasie TikTok potwierdził prace nad abonamentem, który umożliwi swoim użytkownikom wyłączenie spersonalizowanych reklam. Nad taką samą ofertą mają pochylić się najpopularniejsze serwisy Mety, czyli Facebook oraz Instagram. Za taką subskrypcję będzie jednak trzeba zapłacić 10 euro miesięcznie, a w konkretnych okolicznościach nawet 13 euro.

10 euro jest bowiem minimalną ceną za wyłączenie reklam na tych platformach, wyższa ma być cena na urządzeniach mobilnych. Meta ma bowiem doliczać na telefonach oraz tabletach kwotę prowizji pobieraną przez Apple oraz Google. Będzie również możliwość wyłączenia reklam na każdym kolejnym koncie podpiętym pod jeden plan „premium” za dodatkowe 6 euro. Osobom, które nie wykupią abonamentu będą wyświetlały się reklamy jak dotychczas.

Płatny abonament ma być dostępny tylko na terenie Unii Europejskiej. Takie rozwiązanie może być efektem nałożenia na Metę kary grzywny w wysokości 390 mln euro przez irlandzkiego komisarza do spraw ochrony danych. Na ten moment nie wiadomo, kiedy takie zmiany wejdą w życie, jednak Wall Street Journal podaje, że ma to nastąpić już niedługo.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]