Niebywała inicjatywa: Polacy otrzymają bony na 2500 zł – bez żadnych ograniczeń!

Rząd przedstawił założenia nowej ustawy mającej na celu wsparcie rozwijania kompetencji cyfrowych wśród uczniów i kadry nauczycielskiej. W myśl tej regulacji, uczniowie klasy czwartej szkół podstawowych otrzymają laptopy za darmo, a nauczyciele będą mogli skorzystać z bonów do zakupu sprzętu komputerowego.

Fot. Kraków w Pigułce

Krótko mówiąc, nauczyciele z placówek publicznych będą uprawnieni do bonów o wartości 2500 zł brutto na zakup laptopów. Będą oni mieli możliwość wyboru urządzenia zgodnie z kryteriami ustalonymi przez Ministerstwo Edukacji. Co więcej, nauczyciele będą mogli dopłacić własne środki, jeżeli zechcą nabyć bardziej zaawansowany sprzęt.

Dystrybucja bonów zostanie przeprowadzona etapami, a kryteria przyznawania określi Ministerstwo Edukacji. Początkowo skorzystają z nich pedagodzy klasy czwartej. Wnioski o bony będą przyjmowane za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej zarządzanej przez departament odpowiedzialny za procesy cyfryzacji.

Nauczyciele będą uprawnieni do otrzymywania bonu co pięć lat. Nabyty w ten sposób sprzęt będzie posiadał trzyletnią gwarancję i w tym okresie nie będzie mógł być sprzedany. Bony nie będą mogły być wymieniane na gotówkę.

Pierwsze, niepotwierdzone doniesienia sugerują, że Ministerstwo Edukacji zamierza oznaczyć komputery specjalnymi naklejkami z datą przekazania. Nabycie tak oznaczonego laptopa będzie traktowane jako nielegalne posiadanie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]