PKO BP odświeża swoje usługi. Klienci patrzą na to z niedowierzaniem!

Klienci PKO Banku Polskiego muszą być świadomi nowości, które zaczęły obowiązywać od 1 czerwca. Bank zaktualizował swoje regulaminy, dostosował opłaty i stawki prowizji oraz uprościł ofertę konta. Teraz jest jedno uniwersalne konto zamiast kilku wersji Kont za Zero.

Fot. Kraków w Pigułce

Z informacji podanych przez portal Interia.pl wynika, że młodzież także odczuje te zmiany. PKO Bank Polski zdecydował się na wprowadzenie jedynie Konta dla Młodych, rezygnując z PKO Konto Pierwsze.

Choć bank przemyślał strukturę opłat, wciąż nie pobiera opłat za korzystanie z bankomatów. Jednakże, posiadacze „Przejrzystej Karty Kredytowej” muszą wydać co najmniej 600 zł miesięcznie, by uniknąć opłat za jej użytkowanie.

Portal Interia.pl zwraca uwagę na rosnący nacisk banku na cyfryzację, co widać po liczbie terminali samoobsługowych w placówkach oraz popularności bankowości online – z której korzysta 90% klientów PKO.

Nie tylko PKO BP zdecydował się na zmiany w opłatach; podobne kroki podjęły BOŚ Bank, BNP Paribas czy Credit Agricole. Banki wprowadzają wyższe opłaty z różnych przyczyn, takich jak inwestycje technologiczne, koszty operacyjne czy konieczność dostosowania się do przepisów prawnych.

Ryzyka związane z niestabilnością gospodarczą czy kwestiami związanymi z kredytami frankowymi mogą też wpłynąć na decyzje banków o podniesieniu opłat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]