Sklepy znanej marki do zamknięcia. W Polsce jest ich sporo

W ostatnich dniach media rozpisywały się o kolejnych zmianach na rynku odzieżowym. Szwedzki gigant odzieżowy H&M podejmuje radykalne kroki i, jak donoszą informacje, zamyka sklepy stacjonarne, koncentrując się na sprzedaży przez Internet. Choć marka ma obecność w wielu krajach, najnowsze doniesienia dotyczą Niemiec, gdzie sieć ma największą liczbę sklepów.

Fot. Pixabay

Sieć H&M, znana na całym świecie z dostarczania modnej odzieży w przystępnych cenach, ma w Polsce około 200 sklepów stacjonarnych. Na chwilę obecną nie ma jeszcze potwierdzonych informacji na temat ewentualnego zamykania placówek w naszym kraju.

Niemcy są jednym z kluczowych rynków dla H&M. Jak podaje portal polskiobserwator.de, liczba sklepów tej sieci w Niemczech zaczęła maleć już od 2019 roku. Obecnie działa tam 430 placówek, ale jeszcze w tym roku spodziewane jest zamknięcie kolejnych.

Taka decyzja giganta odzieżowego może być wynikiem rosnącej popularności zakupów online, która zyskała na znaczeniu zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19. Konsumenci coraz częściej wybierają wygodę zakupów z domu, co może przekładać się na spadające zyski z tradycyjnych sklepów stacjonarnych.

Warto zastanowić się, czy taki trend będzie kontynuowany i czy inne wielkie marki również zdecydują się na podobne kroki w najbliższym czasie. W erze cyfrowej, strategia biznesowa firm musi być elastyczna i dostosowywać się do zmieniających się potrzeb i nawyków konsumenckich.

Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje przyniesie decyzja H&M dla pracowników sklepów w Niemczech, ani jakie są długoterminowe plany firmy w zakresie globalnej obecności na rynku detalicznym. Jedno jest pewne – zakupy online stają się coraz bardziej dominującym trendem w branży odzieżowej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]