Uwaga! Alerty drugiego stopnia przed wichurą!

Naprawdę silny wiatr prognozowany jest w dniu dzisiejszym oraz jutrzejszym. Jego porywy mogą przekraczać 100 kilometrów na godzinę. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia 

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że przez kształtujące w Polsce pogodę niże, w najbliższych dniach będzie chłodno, deszczowo ale i bardzo wietrznie, zwłaszcza jeżeli chodzi o noc z piątku na sobotę. IMGW dodaje, że wtedy może być groźnie.

Na dzień dzisiejszy, pomarańczowe alerty zostały wydane jedynie dla dwóch województw: pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. W tych regionach prognozuje się silny wiatr o średniej prędkości do 50 kilometrów na godzinę, w porywach od 75 km/h do 95 km/h. W drugiej części nocy natomiast, z piątku na sobotę, jego prędkość może wzrosną do 110 km/h.

Na Pomorzu Zachodnim ostrzeżenia zaczną obowiązywać o godzinie 21:00 w piątek, a stracą ważność o godzinie 14:00 w sobotę. Na Pomorzu będą natomiast w mocy od godziny 22:00 w piątek do 17:00 w sobotę.

Jeżeli chodzi o sobotę, to IMGW planuje wydać ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla niemalże całego kraju. Ostrzeżenia drugiego stopnia mają obowiązywać w nadmorskich powiatach województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Z kolei alerty pierwszego stopnia mogą być wydane całej Polski, z pominięciem najbardziej wysuniętych na południe powiatów województw śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Źródło: TVN Meteo

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]