Jesteś z tego rocznika? Rząd przygotował dla Ciebie 5540 zł!

Dobry wiek z pewnością jest osiągnięciem, które powinno być celebrowane, ale w Polsce 100 lat przynosi ze sobą dodatkowy bonus w postaci emerytury honorowej. Ale o co dokładnie chodzi z tym świadczeniem i komu ono przysługuje?

Fot. Kraków w Pigułce

Emerytura honorowa – wyraz szacunku dla stuletnich obywateli

Polski rząd, doceniając długowieczność swoich obywateli, postanowił wprowadzić specjalne świadczenie – emeryturę honorową. Aktualna jej wartość wynosi 5540 zł brutto. Jest to z pewnością atrakcyjny dodatek, który może znacząco wpłynąć na jakość życia najstarszych emerytów.

Kto może liczyć na to świadczenie?

Choć kwota jest zachęcająca, nie każdy emeryt może liczyć na to świadczenie. Jak już wspomniano, głównym kryterium jest wiek – dokładnie 100 lat. Co ważne, nie ma tutaj znaczenia historii zatrudnienia ani to, czy osoba pobiera jakiekolwiek inne świadczenie emerytalne. Emerytura honorowa przysługuje każdej osobie, która dożyła tak sędziwego wieku.

Nie ważne czy dana osoba była aktywna zawodowo przez całe życie, czy też nie – po osiągnięciu setki lat każdy może liczyć na wsparcie od państwa.

Emerytura honorowa to piękny gest ze strony rządu, pokazujący szacunek dla osób, które dożyły tak pokaźnego wieku. W dobie, gdy liczba stuletnich obywateli rośnie, takie świadczenia mogą stanowić ważny element wsparcia dla najstarszego pokolenia. Choć wiek 100 lat nie jest łatwy do osiągnięcia, dla tych, którzy go osiągnęli, rząd ma gotową nagrodę. Warto docenić te starania i pomyśleć o tym, jak jeszcze można wspierać naszych najstarszych obywateli.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]