Niebezpieczna pogoda w niemal całym kraju! IMGW wydał ostrzeżenia

Na dzień dzisiejszym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. W części kraju w porywach może wiać nawet do 110 kilometrów na godzinę

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

W dniu dzisiejszym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez silnym wiatrem. Jak podano przed godziną 6:00 rano, w powiatach nadmorskich występują porywy wiatru około 90 kilometrów na godzinę. Natomiast w ciągu najbliższych godzin prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami do 110 km/h. Wiatr ma słabnąć po godz. 13:00.

W związku z niebezpieczną pogodą wydano ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw: zachodniopomorskiego (powiaty: Świnoujście, kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, Koszalin, sławieński) oraz pomorskiego (powiaty: słupski, Słupsk, lęborski, wejherowski, pucki, Gdynia). Na Pomorzu Zachodnim obowiązują do godziny 14:00 w dniu dzisiejszym, natomiast w rejonie Pomorza wygasną o godzinie 17:00.

Również w większości regionów Polski jest wietrzenie. Alerty pierwszego stopnia zostały wydane dla województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego (poza powiatami objętymi alertami drugiego stopnia), wielkopolskiego (powiaty: złotowski, pilski, koniński, Konin, kolski, turecki), kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego (powiaty: opatowski, ostrowiecki, starachowicki, kielecki, Kielce, skarżyski, konecki, włoszczowski), śląskiego (powiaty: częstochowski, Częstochowa, kłobucki) oraz dolnośląskiego (powiaty: lubański, lwówecki, karkonoski, Jelenia Góra, kamiennogórski, wałbrzyski, Wałbrzych, kłodzki).

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]