Dodatkowe kilkaset złotych. Jeszcze można składać wniosek o to świadczenie

„Dobry start” to program finansowego wsparcia dla Polskich uczniów. Według jego założeń, każdy rodzic uczącego się dziecka otrzyma 300 złotych na szkolną wyprawkę. Jednak składanie wniosków o takie dofinansowanie jest czasowe 

Fot. Pixabay

„Dobry start”, potocznie nazywany 300 plus, jest świadczeniem dedykowanym dla uczniów. Nie obowiązuje w nim kryterium dochodowe.  Pieniądze wypłacane są jeszcze przed lub na początku roku szkolnego. Oczywiście jeżeli złożymy wniosek odpowiednio wcześnie, to środki zostaną wypłacone szybciej. Wnioski można składać już od 1 lipca. Jednak okres ten jest czasowy i trwa do 30 listopada, po tym dniu nie będzie możliwości ubiegania się o świadczenie na ten rok.

Wniosek natomiast można złożyć jedynie drogą elektroniczną – poprzez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, PUE ZUS, bankowość elektroniczną bądź aplikację mZUS. Należy zaznaczyć, że o dofinansowanie mogą ubiegać się rodzice każdego uczącego się w szkole dziecka, warunkiem jest jednak wiek. Pełnosprawne dziecko może dostać pieniądze, jeśli nie przekroczyło 20. roku życia, natomiast dzieciom z niepełnosprawnością świadczenie przysługuje do 24 roku życia, oczywiście jeżeli jest w trakcie nauki.

Ważnym jest, że nawet jeśli dziecko spełnia warunki wiekowe, a jednocześnie jest przedszkolakiem lub studentem, nie ma możliwości otrzymać świadczenia. Wynika to z polskiego prawa, które nie uznaje uczelni wyższych i przedszkoli za szkoły.

Źródło: Interia 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]