Państwowa Komisja Wyborcza wydała ważny komunikat! Dotyczy on kart do głosowania

PKW opublikowała komunikat dotyczący kart do głosowania, w związku z nadchodzącymi wyborami. Poinformowano, że wbrew nieprawdziwym informacjom w mediach społecznościowych, owe karty nie będą spięte

Fot. Kraków w Pigułce

W odpowiedzi na nieprawdziwe informacje przekazywane w mediach społecznościowych, Państwowa Komisja Wyborcza na swoim oficjalnym profilu w serwisie X (dawny Twitter)  wydała komunikat, w którym informuje, że karty do głosowania nie będą spięte, zszyte lub złączone w inny sposób.

„Wyborca nie ma obowiązku, a prawo do udziału w głosowaniu 15 października i sam zdecyduje, czy we wszystkich, czy tylko w niektórych z 3 głosowań weźmie udział, a co za tym idzie, które karty do głosowania wyda mu obwodowa komisja wyborcza.” – dodano w komunikacie.

PKW w swoich spotach informuje również w jaki sposób oddać ważny głos na wyborach. W lokalu wyborczym, każda osoba chcąca oddać głos otrzyma trzy karty do głosowania – do Sejmu, Senatu oraz referendum ogólnokrajowe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]