Południe Polski nawiedzi niedługo śnieżyca! Kraków pokryje się białym puchem

Zimowy chłód i opady śniegu coraz bliżej Polski. Synoptycy alarmują o gwałtownej zmianie pogody, która ma nadejść jeszcze w tym miesiącu.

Fot. Shutterstock

Choć do tej pory nieco rozpieszczani jesiennym słońcem, będziemy musieli przygotować się na szybką zmianę aury. Wskazuje na to nie tylko spadek temperatur, ale także prognozy dotyczące opadów śniegu, które mają pokryć znaczną część Polski.

Z analizy danych meteorologicznych wynika, że niż z ośrodkiem nad północną Finlandią sprowadzi ze sobą zimowe powietrze, które wpłynie na warunki pogodowe w wschodniej i południowym wschodzie Europy. W Szwecji i Finlandii już teraz można obserwować śnieżne krajobrazy – domy, drogi i lasy są pokryte białym puchem. Śnieżyca ma teraz skierować się w naszym kierunku.

Według informacji podanych przez serwis fanipogody.pl, modele numeryczne są zgodne co do przewidywań. Polska ma doświadczyć prawdziwej zimy jeszcze w październiku. Największe opady śniegu przewidziane są dla południowych regionów kraju. Pierwsza fala śnieżycy ma dotrzeć do naszego kraju 20 października, a kolejna, jeszcze intensywniejsza, ma nadejść dzień później.

Dla mieszkańców południa Polski prognozy nie napawają optymizmem. Na nizinach może spaść nawet do 10 cm śniegu. Natomiast w górach, miłośnicy zimowych sportów będą mieli powody do radości – pokrywa śnieżna ma wynieść nawet 20 cm.

To, jak realnie zima uderzy w nasz kraj, okaże się już za kilka dni. Warto jednak przygotować się na tę ewentualność i zabezpieczyć się przed chłodem oraz ewentualnymi utrudnieniami w ruchu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]