Bank ostrzega! Polacy masowo otrzymują takie wiadomości

Oszuści w najnowszej kampanii podszywają się pod wizerunek największego banku w Polsce. Ich celem jest oczywiście wyłudzenie pieniędzy od potencjalnych ofiar. Sam bank przestrzega, aby nie dać się nabrać

Fot. Pixabay

Klienci banku PKO BP powinni mieć się na baczności. Instytucja w swoim wpisie w serwisie X (dawny Twitter) informuje o podejrzanych mailach wysyłanych przez cyberprzestępców. W treści informują o „szczegółach potwierdzenia transakcji”, a niektóre z nich zawierają niebezpieczne załączniki. Do mailów załączone są dwa archiwa, jedno z nich przygotowane jest w formacie .gz, drugie w formacie .tar. W rzeczywistości, załączniki te zawierają złośliwe oprogramowanie.

Bank informuje, że takie wiadomości nie wychodzą od instytucji, a są jawnym oszustwem. Przypomina dodatkowo o kilku regułach, które pozwolą nam uchronić się przez atakami cyberprzestępców. W pierwszej kolejności należy sprawdzić nadawcę wiadomości, ponadto nie powinniśmy otwierać przesłanych linków ani załączników.

Należy również zastanowić się, czy faktycznie oczekujemy jakiegokolwiek dokumentu z banku. Z kolei treść również może dać nam pewne wskazówki, na przykład w postaci błędów gramatycznych, ortograficznych czy językowych. PKO BP przypomina też, że w razie wątpliwości można skontaktować się z infolinią pod numerem 800 302 302.

Źródło: dobreprogramy.pl 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]