Uwaga użytkownicy Allegro! Taki mail może trafić do każdego

Do losowych osób trafiają maile, w których ktoś podszywa się pod popularny serwis Allegro. Przestępcy kuszą odbiorców rzekomą premią lojalnościową, co oczywiście jest jedynie próbą wyłudzenia pieniędzy

Fot. Pexels

Obecnie cyberprzestępcy po raz kolejny obrali sobie za cel użytkowników Allegro. W swoich mailach, podszywając się pod serwis, informują o rzekomej „premii lojalnościowej” i możliwości odbioru kilkuset złotych. Jest to typowy phishing, czyli metoda oszustwa mająca na celu wzbudzenia zaufania u odbiorcy oraz nakłonienie go do szybkiego działania poprzez wizję szybkiego wzbogacenia się.

Portal dobreprogramy podaje, że otrzymał taką wiadomość na redakcyjną skrzynkę odbiorczą. W treści, zawierającej błędy językowe, cyberprzestęocy informują, że konieczne jest zalogowanie na Allegro w ciągu 72 godzin, aby odebrać rzekomy bonus w wysokości ponad 650 złotych. pod spodem widnieje przycisk, który oczywiście kieruje na spreparowaną stronę Allegro, jednak na pierwszy rzut oka można nie dostrzec różnicy.

Na stronie znajduje się fałszywy formularz logowania, dzięki któremu oszuści uzyskają nie tylko nasz login i hasło do konta Allegrom ale również dane do bankowości internetowej. Apeluje się zatem o ostrożność w sytuacji otrzymania takiej wiadomości oraz o nie reagowanie pod wpływem emocji. Przestępcy często zawierają w swoich oszustwach atrakcyjne oferty, jednak wszystkie akcje phishingowe prowadzą do strat, zwłaszcza finansowych.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]