Jesienią rozsyp tę przyprawę na parapecie. Dzięki temu unikniesz nieproszonych lokatorów

Dla niektórych widok pająka jest zupełnie obojętny, jednak u innych może wywołać wręcz paniczny strach. Jesienią te stworzenia chętnie wchodzą do naszych domów i mieszkań, jednak istnieje pewien sposób, dzięki któremu będą nasze lokale omijać szerokim łukiem

Fot. Pixabay

Pająki lubią znajdować schronienie w naszych domach szczególnie jesienią, kiedy to uciekają przed zimnem w poszukiwaniu ciepłego i suchego kąta. Teoretycznie ich obecność nam nie zagraża, jednak ich częste wizyty nie należą do najprzyjemniejszych, zwłaszcza dla osób, które odczuwają w ich obecności dyskomfort lub lęk. Szczęśliwie istnieją metody, dzięki którym pająki uznają nasze mieszkania za mało atrakcyjną kryjówkę.

Starym, domowym sposobem, który stosowały jeszcze nasze babcie, jest rozsypanie cynamonu przy drzwiach, oknach oraz na balkonach. Charakterystyczny, korzenny zapach tej przyprawy skutecznie odstrasza pająki. Oprócz cynamonu dobrze sprawdzą się kasztany i żołędzie. One również wydzielają nieprzyjemny dla stawonogów zapach. Możemy je wysypać lub umieszczamy w wiklinowym koszyku, który stojąc na parapecie lub balkonie jest również piękną ozdobą.

Kolejna metoda związana jest z sokiem z cytryny. Należy rozcieńczyć go z wodą w proporcjach 1:2 oraz spryskać wszystkie ciemne kąty i zakamarki, w których zalęgły się pajęczaki. Zapobiegawczo możemy również spryskać klatki wentylacyjne, parapet, ramy okienne lub drzwi. Nie do zniesienia jest również dla pająków zapach mięty, zatem doniczkę z tą rośliną warto postawić na parapecie. Można też przygotować miksturę – do 500 ml wody dodać 15 kropli olejku miętowego. Takim roztworem należy spryskać newralgiczne miejsca.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]