NASK ostrzega użytkowników Facebooka! Każdy może stać się ofiarą oszustwa

Przestępcy w swojej nowej kampanii phishingowej podszywają się pod firmę Meta, która jest właścicielem między innymi Facebooka. Potencjalnymi ofiarami mogą stać się w szczególności biznesowi użytkownicy tego serwisu

Fot. Pixabay

W dniu dzisiejszym Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) poinformowała, że zespół CERT Polska (Computer Emergency Response Team) kolejny raz zarejestrowała kampanię phishingową wycelowaną w biznesowych użytkowników portalu Facebook. Cyberprzestępcy podszywają się w niej pod firmę Meta.

Mechanizm jest dobrze znany – rozsyłane są e-maile, w których treści zawarta jest informacja o rzekomym łamaniu standardów społeczności na kontach potencjalnych ofiar. Potencjalne ofiary nakłaniane są również do łożenia wniosku o dalsze korzystanie z konta reklamowego. W tym celu należy kliknąć w zawarty w wiadomości link.

Kieruje on oczywiście do spreparowanej strony, na której znajduje się formularz przypominający ten autentyczny od portalu Facebook. Po wypełnieniu formularza danymi, ofiara jest przekierowywana na kolejną podstronę, tym razem wyłudzającą hasło użytkownika. Dzięki pozyskanym hasłom oraz loginom oszuści mają możliwość przejęcia kont oraz wszystkich powiązanych z nim stron biznesowych. Takie wiadomości najlepiej zignorować oraz usunąć ze skrzynki odbiorczej, aby uniknąć pomyłki w przyszłości.

Źródło: dlahandlu.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]