Ostateczna frekwencja! Tyle głosujących wzięło udział w ogólnokrajowym referendum

W dniu dzisiejszym Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie dane dotyczące frekwencji w referendum, które odbyło się w zeszłą niedzielę. Wynik nie jest wiążący dla rządzących

Fot. Kraków w Pigułce

W zeszłą niedzielę, 15 października wraz z wyborami parlamentarnymi miało miejsce ogólnokrajowe referendum. Wyborcy, którzy zdecydowali się w nim uczestniczyć odpowiadali na cztery pytania.

Na pytanie pierwsze – „Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki”, odpowiedzi „nie” udzieliło 96,49 procent głosujących, odpowiedzi „tak” – 3,51 procent.

Na drugie pytanie –„Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”, odpowiedzi „nie” udzieliło  94,61 procent głosujących, odpowiedzi „tak” – 5,39 procent.

Na pytanie numer 3. – „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”, odpowiedzi nie” udzieliło 96,04 procent głosujących, odpowiedzi „tak” – 3,96 procent

Na ostatnie pytanie – „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”, odpowiedzi „nie” udzieliło 96,79 procent głosujących, odpowiedzi „tak” – 3,21 procent.

Przepisy zakładają, że wynik referendum jest wiążący w sytuacji, gdy więcej niż połowa osób uprawnionych do głosowania wzięła w nim udział. Natomiast według informacji Państwowej Komisji Wyborczej, frekwencja ostatniego referendum wynosiła 40,91 procent (ponad 12 milionów osób).

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]