Małopolska: Nie żyje nożownik. Zastrzelił go interweniujący policjant

Dnia 18.10 tego roku, wczesnym rankiem w miejscowości Zubrzyca Dolna w powiecie nowotarskim, funkcjonariusze policji odpowiedzieli na zgłoszenie dotyczące 26-letniego mężczyzny. Zgłoszenie wskazywało, że był on agresywny, prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających i zagrażał bezpieczeństwu swojej rodziny używając noża.

Fot. Kraków w Pigułce

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, ekipa karetki pogotowia była już na miejscu. Jednakże ratownicy medyczni nie mogli podjąć działań, ponieważ mężczyzna, trzymając nóż, był bardzo pobudzony. W trakcie interwencji, agresywny mężczyzna użył noża przeciwko funkcjonariuszom. Policjanci w odpowiedzi użyli tasera i pałki, ale to nie dało oczekiwanych rezultatów.

Jeden z funkcjonariuszy został ranny nożem przez napastnika. W tej krytycznej sytuacji, inny policjant w celu obrony swojego życia oraz kolegów zdecydował się użyć broni palnej, raniąc 26-latka.

Policjant z raną został przewieziony do szpitala. Pomimo prób reanimacji, ranny napastnik zmarł około godziny 11. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura, która nadzoruje wszystkie działania na miejscu zdarzenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]