Synoptycy zapowiadają. Jutro w tych częściach kraju możliwe rekordowe temperatury!

Do Polski nadchodzi ciepłe powietrze. Jak wyjaśnia rzecznik IMGW, możliwym jest, że jutro padnie rekord ciepła w niektórych regionach kraju

Fot. Pixabay

Do Polski powraca złota jesień. Jak zapowiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, jutro w południowych regionach kraju, od Dolnego Śląska po Lubelszczyznę możemy spodziewać się rekordowo wysokich temperatur, dochodzących nawet do 21 stopni. Jednak w pozostałej części kraju nie będzie już tak ciepło.

W centrum, od województwa lubuskiego, po południową część podlaskiego i północną część lubelskiego na termometrach zobaczymy od 15 do 18 stopni. Z kolei w północnych regionach chłodno: na Suwalszczyźnie 6-7 stopni, na Warmii i Mazurach temperatura oscylować będzie między 7, a 8 stopni, w województwie pomorskim od 8 do 9 stopni, natomiast nad morzem przewiduje się od 10 do 12 stopni Celsjusza. Prognozowane są także przelotne opady deszczu.

Jak wyjaśnił synoptyk, nigdy wcześniej w naszym kraju nie było tak wysokiej temperatury 21 października, jak ta prognozowana na sobotę. Bardzo prawdopodobne są rekordy temperatur. W niedzielę również ma być ciepło jednak temperatury nie przekroczą 20 stopni.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]