Uwaga klienci! Weekendowe przerwy techniczne w sześciu bankach

Jak co weekend, kilka banków zapowiedziały prace serwisowe oraz przerwy techniczne. Klienci powinni przygotować się na utrudnienia w korzystaniu z niektórych funkcji

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

W najbliższych dniach w sześciu bankach będą miały miejsce przerwy techniczne. Część klientów nie będzie miała możliwości zalogowania się do bankowości internetowej i mobilnej.

  • Santander Bank Polska: zapowiedział utrudnienia w nocy z piątku na sobotę (20/21 października). E godzinach 23:00-7:30 nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji. Ponadto Kantor Santander zostanie wyłączony o 22:00. Dodano jednak, że karty i bankomaty będą działać normalnie.
  • ING Bank Śląski: zapowiedział prace techniczno-serwisowe na sobotę 21 października. Od godziny 8:00 do 16:00 niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej.
  • BANK BNP Paribas: poinformował o pracach serwisowych od godziny 21:00 w piątek do 6:00 rano w sobotę. W tych godzinach niedostępne będą systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host).
  • Velo Bank: prace techniczne odbędą się od godziny 23:50 w sobotę do 6:00 rano w niedzielę. W tym czasie nie będzie można zalogować się do bankowości elektronicznej, wykonać przelewu oraz skorzystać z BLIKa. Utrudnione mogą być również płatności online. Będzie można natomiast zapłacić kartą w sklepie stacjonarnym oraz wypłacić gotówkę z bankomatu.
  • Bank Pocztowy: prace modernizacyjne zaplanowane zostały na sobotę w godzinach 8:00-20:00. Wtedy to wystąpią przerwy w dostępie do usług Banku Pocztowego, w tym bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej. Bez zakłóceń będzie można zapłacić kartą w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacić pieniądze z bankomatów. Infolinia Banku Pocztowego będzie działa tylko w trybie informacyjnym.

W komunikacie podano także, że w związku z niedostępnością bankowości elektronicznych i innych systemów, nie będą dostępne usługi takie jak: płatności mobilne BLIK, płatności Pay-By-Link, płatności MoneyGram, przelewy i operacje na kartach w bankowości internetowej i mobilnej, automatyczne płatności za autostrady Autopay, doładowania telefonu na kartę, wnioski o Kredyt online i inne wnioski w Markecie Cyfrowym, w tym wnioski o kartę kredytową, usługi pocztowe e-Awizo oraz Polecony do skrzynki, wnioski o przystąpienie do promocji po otwarciu Konta w Porządku lub zarejestrowanie karty w promocji Mastercard Bezcenne Chwile oraz wnioski związane z Tarczami Finansowymi, wnioski o karty debetowe, wnioski o przeniesienie rachunku z innego banku, wnioski o kontakt na stronie banku pocztowy.pl, obsługa produktów oraz wpłaty i wypłaty gotówkowe w placówkach Poczty Polskiej, dokonywanie operacji finansowych za pośrednictwem Infolinii.

  • Nest Bank: utrudnienia będą miały miejsce w godzinach nocnych w niedzielę: od 0:30 do 7:00 rano. Niedostępna będzie bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna. Klienci nie będą mogli korzystać z z BLIKA ani Visa Mobile, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zapłacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności ani zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Będzie można natomiast płacić kartą płatniczą, także za pomocą Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (Fitbit Pay, Garmin Pay, Swatch Pay) w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów używając karty płatniczej.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]