„Dokąd nocą tupta jeż?” Lasy Państwowe apelują o ostrożność podczas jesieni

Dobrze znane wszystkim pytanie zadał chłopiec w piosence z programu emitowanego w latach 1982-2007 „Domowe przedszkole”. Lasy Państwowe na swoim Facebooku dają nam odpowiedź i jednocześnie apelują o ochronę jeży

fot. Pixabay

Lasy Państwowe na swoim profilu na Facebooku postanowiły podzielić się „leśną ciekawostką”, która jednocześnie odpowiada na kultowe już pytanie z programu dla dzieci „Dokąd nocą tupta jeż?”. Jednak ten zabawny wpis ten jest jednocześnie apelem. Lasy Państwowe przypominają, że w okresie jesieni powinniśmy szczególnie zadbać o te zwierzęta, gdyż szukają one schronienia na zimę, aby zapaść w hibernację.

Często przemieszczają się w nocy, w liściach i wysokich trawach, co sprawia, że trudno je zauważyć. Podczas takich nocnych wędrówek potrafią pokonać dystans około trzech kilometrów.

„Okres października to ten czas, kiedy pomału zapadają w sen zimowy. Dlatego apelujemy – nie palcie liści! To jest ich dom na czas zimy – zaapelowała organizacja, przyznając, że jest to jednocześnie odpowiedź na zadane wcześniej pytanie. „A więc już wiemy, gdzie jeże tuptają nocą – jeść!” – wyjaśniono we wpisie.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]