Planujesz urlop i rezerwację noclegu? Uważaj, możesz paść ofiarą tego oszustwa!

Na swoim portalu w serwisie X (dawny Twitter) Niebezpiecznik ostrzega o powrocie oszustwa „na Booking”. Coraz więcej osób informuje o próbie wyłudzenia pieniędzy

Fot. Pixabay

Urlop kojarzy nam się zazwyczaj z pozytywnymi odczuciami, niestety to może osłabić naszą czujność. Portal Niebezpiecznik ostrzega przed tak zwanym oszustwem „na Booking”. Serwis tłumaczy, że rezerwujący otrzymują prośbę o płatność na fałszywy rachunek bankowy, ale w ramach czata z „prawdziwym” kontem na Bookingu. Dokładne źródło problemu nie jest znane, jednak prawdopodobnie oszuściprzejęli wiele kont hoteli (lub komputerów pracowników obiektów).

Korzystając z oficjalnych kont hoteli, cyberprzestępcy proszą osoby rezerwujące nocleg o przelanie wskazanej kwoty na podany rachunek bankowy, co ma na celu „weryfikację karty bankowej”. Oszuści podszywający się pod hotel podają, że pieniądze zostaną zwrócone po rzeczonej „weryfikacji”. Należy pamiętać, że takie działania polegające na pobieraniu od klientów pieniędzy w ramach sprawdzenia rachunku bankowego nie są praktykowane przez autentyczne hotele. Powinniśmy być wyczuleni zatem na każdą taką prośbę. Na ten moment Booking nie odniósł się do procederu, jednak według Niebezpiecznika liczba tego typu prób wyłudzenia pieniędzy wciąż rośnie.

W przypadku wątpliwości podczas rezerwowania noclegu, warto skontaktować się z hotelem inną drogą – mailową bądź telefoniczną. Warto również zgłaszać takie próby oszustwa obsłudze aplikacji Booking.

Źródło: dobreprogramy.pl 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]