Prognoza na najbliższe dni nie pozostawia złudzeń. Pogoda nie będzie nam sprzyjać

Przez najbliższe dni pogodę w Polsce będzie kształtował niż Xantos. Sprawi on, że ciepłe powietrze zostanie wyparte na rzecz ochłodzenia. Ponadto przyniesie nam opady deszczu, miejscami nawet intensywne

Fot. Pixabay

W tym tygodniu oraz w weekend na pogodę w Polsce będzie miał wpływ układ niskiego ciśnienia Xanthos, z systemem kombinacji frontów chłodnych i ciepłych. Napłynie do nas chłodna masa powietrza polarnego znad Atlantyku, z tego względu w nocy zapowiada się pochmurnie i deszczowo.

Takiej samej pogody możemy spodziewać się w środę. Padać będzie w większości kraju, nieco więcej w południowych i południowo-wschodnich regionach. W zachodnich i południowo-zachodnich częściach Polski opady zanikną w godzinach porannych, w ciągu dnia jest szansa na rozpogodzenia. Temperatura wyniesie maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 12 stopni w centrum, do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Pochmurnie będzie również w czwartek, miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. W Suwałkach możliwy będzie deszcz ze śniegiem. Temperatury wskażą maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 12 stopni w centrum kraju, oraz 14 stopni na Podkarpaciu. Także w piątek możemy spodziewać się opadów oraz zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni na Suwalszczyźnie, przez 11 stopni w centralnych regionach, do 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu oraz Dolnym Śląsku.

Weekend także rozpocznie się pochmurnie. Duże zachmurzenie spodziewane jest na na północy i w centrum kraju, umiarkowane natomiast będzie na południu. Miejscami na Północy i w Centrum może przelotnie popadać. Maksymalna temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14-15 stopni Celsjusza w południowych regionach.

W niedzielę natomiast możliwe, że będziemy cieszyć się pogodną aurą. Większe zachmurzenie może się pojawić jedynie na północy kraju, a na Pomorzu Zachodnim może spaść deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 13 stopni w centralnych częściach Polski, a 15-16 stopni w regionach południowych.

Źródło: TVN Meteo

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]