Odeszła znana aktorka. Występowała w serialu „Czterej Pancerni i Pies”

Nie żyje Barbara Stesłowicz-Biały, aktorka znana ze spektaklu „Poskromienie złośnicy” oraz serialu „Czterej pancerni i pies”. Miała 87 lat

Fot. Pixabay

We wpisie na swoich mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich poinformował o odejściu Barbary Stesłowicz-Biały.

„Była zasłużonym członkiem ZASP, zawsze pomocna i zaangażowana w pracę na rzecz naszego Stowarzyszenia. Na długo pozostanie w naszej pamięci jako znakomita artystka i wspaniała kobieta” – napisano w poście.

Aktorka zmarła 24 października 2023 roku. Nie podano przyczyny śmierci .Urodziła się ona we Lwowie, w roku 1936., a w roku 1958 zadebiutowała na deskach teatru. Występowała w wielu teatrach: w Teatrze Dolnośląskich w Jeleniej Górze-Wałbrzychu, Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatrze Rozmaitości we Wrocławiu, Teatrze Ludowym w Krakowie – Nowej Hucie oraz Teatrze Bagatela w Krakowie.

Na małym ekranie Barbara Stesłowicz-Biały zadebiutowała w 1966 roku, kiedy to zagrała epizodyczną rolę w serialu „Czterej pancerni i pies”. W tym samym roku zagrała również w filmie „Bumerang” Leona Jeannota, a następnie w sensacyjnym dramacie psychologicznym Aleksandra Ścibora-Rylskiego „Morderca zostawia ślad”. Kolejny epizod Stesłowicz zaliczyła w filmie Jana Rybkowskiego pod tytułem „Dulscy”. Występowała także w spektaklu telewizyjnym „Legenda o Putyfarze” oraz filmach „Wysokie loty”, „Pobojowisko”.

Fani aktorki mogą pamiętać ją również ze spektaklu telewizyjnego „Zmiana” oraz „W małym domku”. Jedna z ostatnich produkcji, w jakich zagrała aktorka to „Poskromienie złośnicy” z 1993 roku. Barbara Stesłowicz-Biały Odeszła z wieloma sukcesami na koncie. W 1986 roku otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi, w 2008 – Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, a rok później odznaczono aktorkę Medalem „Honoris Gratia”. Ponadto w latach 2008 i 2012-2014 była laureatką Nagrody Syzyfa za prace na rzecz środowiska artystycznego.

Źródło: PAP

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]