„Mamy dwóch poważnych kandydatów”. Ważne oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy!

O godzinie 12:00 Andrzej Duda wydał oświadczenie dotyczące konsultacji z reprezentantami ugrupowań politycznych. Poinformował o dwóch poważnych kandydatach na stanowisko premiera 

Fot. Kraków w Pigułce

W dniu dzisiejszym o godzinie 12:00, prezydent Andrzej Duda podsumował konsultacje z przedstawicielami partii oraz wydał oświadczenie.

„Odbyły się w Pałacu Prezydenckim konsultacje. Zaprosiłem wszystkich przedstawicieli komitetów wyborczych.” – tymi słowami prezydent rozpoczął swoją przemowę, następnie podziękował za merytoryczną rozmowę. Oznajmił również, że wszyscy reprezentanci podeszli do nich bardzo odpowiedzialnie. „Cieszę się, że mogłem porozmawiać z przedstawicielami całej sceny politycznej” – dodał na koniec przedmowy.

Następnie poinformował, że na dzień dzisiejszy wyłoniło się dwóch poważnych kandydatów do stanowiska premiera. Zjednoczona Prawica na swojego kandydata wyznaczyła Mateusza Morawieckiego, natomiast KO, Trzecia Droga oraz Nowa Lewica wybrała na kandydata Donalda Tuska. Prezydent dodał, że jest to sytuacja nowa w naszych standardach demokratycznych oraz musi ją rozważyć.

„Zadałem pytanie przedstawicielom Trzeciej Drogi, KO i Nowej Lewicy, czy są konkretne propozycje co do składu przyszłego rządu. Usłyszałem, że jeszcze nie ma w tej chwili umowy koalicyjnej i nie można w odpowiedzialny sposób podać kandydatów na stanowiska w rządzie” – poinformował prezydent.

Podał również, że kadencja urzędującego parlamentu jeszcze trwa oraz nie widzi powodu, dla którego należałoby skracać konstytucyjną czteroletnią kadencję parlamentu. Prezydent zapowiedział, że wstępnie zaplanował termin pierwszego posiedzenia Sejmu na 13 listopada, dodając, że termin jest najszybszym z możliwych. Wtedy to mają zostać podjęte decyzje dotyczące osoby marszałka seniora, który inaugurował będzie obrady nowego parlamentu. Prezydent swoje oświadczenia zakończył oznajmiając, że jest otwarty na wszystkie propozycje oraz gotów się spotkać.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]