Nie żyje znana aktorka teatralna i serialowa, Ewa Wyszomirska. Miała 80 lat

Jeden z opolskich teatrów poinformował na swoich mediach społecznościowych o odejściu Ewy Wyszomirskiej. Aktorka miała 80 lat

Fot. Pixabay

„Odeszła Ewa Wyszomirska – wybitna aktorka, lalkarka od dziecka związana z teatrem” – przekazał na swoim Facebooku opolski Teatr im. Jana Kochanowskiego.

Artystka urodziła się w 1943 roku. Była córką aktora Bronisława Kassowskiego i już jako mała dziewczynka również chciała podjąć karierę aktorską. W teatrze zadebiutowała w roku 1967, a rok później rozpoczęła pracę w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, gdzie występowała do roku 1989. W tym samym roku związała się z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu na kolejnych 30 lat.

„Podczas XXVI Opolskich Konfrontacji Teatralnych otrzymała ważne wyróżnienie za rolę Janiny Węgorzewskiej w 'Matce’ Witkacego – jedną z najbardziej przejmujących ról w swej karierze” – poinformowano we wpisie.

Aktorka grała również w wielu telewizyjnych produkcjach, między innymi w serialach „13 posterunek”, „Pierwsza Miłość”, „Fala Zbrodni”, „Świat Według Kiepskich” oraz „Komisja Morderstw”.

Źródło: polsatnews.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]