Prezydent podsumuje konsultacje z ugrupowaniami politycznymi w samo południe!

W dniu dzisiejszym o godzinie 12:00 Andrzej Duda podsumuje przebieg konsultacji z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w przyszłym Sejmie

Fot. Shutterstock

Jak poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, w czwartek o godzinie 12:00 prezydent podsumuje przebieg konsultacji. Podczas spotkań z komitetami prezydent zadeklarował otwartość na dialog i współpracę w sprawach najważniejszych dla kraju. Pierwszymi, z którymi prowadził rozmowy we wtorek Andrzej Duda byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości – premier Mateusz Morawiecki, Ryszard Terlecki oraz Rafał Bochenek.

W tym samym dniu spotkał się również z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem, Barbarą Nowacką, Adamem Szłapą, Urszulą Zielińską oraz Marcinem Kierwińskim. W środę natomiast z Drogi na konsultacjach z prezydentem stawili się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Tego samego dnia Andrzej Duda prowadził rozmowy z Lewicą (reprezentowaną przez Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia, Adriana Zandberga, Magdalenę Biejat, Wojciecha Koniecznego oraz Waldemara Witkowskiego) oraz Konfederacją (reprezentowaną przez Krzysztofa Bosaka, Włodzimierza Skalika, Grzegorza Brauna, Przemysława Wiplera oraz Sławomira Mentzena).

Dziś w godzinach porannych, nowy szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek poinformował w radiu RMF FM, że nie poznamy w dniu dzisiejszym nazwiska nowego premiera. „Myślę, że powie Polakom to, co powiedział podczas konsultacji. Podsumuje to, co usłyszał” – podsumował.

Źródło: tvn24.pl

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]