Grupowe zwolnienia w Małopolsce. Na czele województw mazowieckie

W ciągu ostatnich miesięcy Mazowsze doświadczyło znacznego spadku zatrudnienia wskutek zgłaszania zwolnień grupowych w wielu branżach. Dane wskazują, że ponad 1500 pracowników z 11 przedsiębiorstw może stracić pracę w najbliższym czasie.

Fot. Shutterstock

Bankier.pl przekazał informacje, które zostały potwierdzone przez Huberta Samula z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Wpłynęło tam zgłoszenie dotyczące zamiaru zwolnienia 1 526 osób pracujących w 11 zakładach. Zwolnienia dotyczą różnorodnych branż, takich jak: produkcja skór i wyrobów ze skór wyprawionych, handel hurtowy i detaliczny pojazdami samochodowymi, naprawa pojazdów samochodowych, handel hurtowy i detaliczny, transport lądowy i rurociągowy, działalność związana z zatrudnieniem, opieka zdrowotna, oraz działalność związana z grami losowymi i zakładami wzajemnymi.

Dla porównania, w Małopolsce, zgłoszenia dotyczące zwolnień grupowych od lipca do września wskazują na zamiar zwolnienia 519 osób. Osoby te pracowały głównie w przetwórstwie przemysłowym, administracji, handlu hurtowym i detalicznym, działalności naukowej, naprawie pojazdów samochodowymi oraz w sektorze informacji i komunikacji. Zgodnie z danymi podanymi przez Barbarę Walczak z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, w tym samym okresie pracę straciło już 137 osób, które wcześniej zgłosiły chęć rezygnacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]